RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-alpha9) - en to ht translation catalogue (14 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Register
ht: Kreye kont

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Date
ht: Dat

en: Name
ht: Non

en: Save
ht: Anrejistre

en: Updated
ht: A jou

en: User
ht: Itilizatè

en: active
ht: aktive

en: Changed
ht: Chanje

en: Apply
ht: Aplike

en: Language code
ht: Kòd lang lan
