RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc2) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: disabled
ar: معطَّل

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Views
ar: الرؤى

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: Component
ar: عنصر

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Conditions
ar: الشروط

en: active
ar: نشط

en: System
ar: النظام

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Condition
ar: شرط

en: Delete rule
ar: احذف القاعدة

en: Identity
ar: هوية

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Messages
ar: الرسائل

en: Source
ar: المصدر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Customize
ar: تخصيص

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Send message
ar: إرسال رسالة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: User Role
ar: دور المستخدم

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Rule
ar: قاعدة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Trigger
ar: المُطلِق

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID
