RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc2) - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Groups
da: Grupper

en: Actions
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en:  and
da:  og

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Event
da: Begivenhed

en: Updated
da: Opdateret

en: Component
da: Komponent

en: Unassigned
da: Ikke tildelt

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: Active
da: Aktiv

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Conditions
da: Vilkår

en: active
da: aktiv

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Condition
da: Betingelse

en: Delete rule
da: Slet regel

en: Rules
da: Regler

en: Identity
da: Identitet

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Messages
da: Beskeder

en: Source
da: Kilde

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Customize
da: Tilpas

en: Scope
da: Dækning

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: A description of the group.
da: Beskrivelse af gruppen.

en: Language code
da: Sprogkode

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Add message
da: Tilføj besked

en: Send message
da: Send besked

en: Machine name
da: Internt navn

en: User Role
da: Brugerrolle

en: Entity type
da: Entity-type

en: Rule
da: Regel

en: Registration
da: Tilmelding

en: Created on
da: Oprettet den

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: In queue
da: I kø

en: Edit @type
da: Redigér @type

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Add @entity_type
da: Tilføj @entity_type

en: Registrations
da: Tilmeldinger

en: With selection
da: Handling

en: User selection
da: Valg af bruger

en: Create @label
da: Opret @label
