RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc3) - en to am translation catalogue (35 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: active
am: ገባሪ

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Delete rule
am: ህጉን አጥፋ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Source
am: ምንጭ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
