RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc3) - en to nn translation catalogue (35 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Groups
nn: Grupper

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: Updated
nn: Oppdatert

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: Active
nn: Aktiv

en: Roles
nn: Roller

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Add group
nn: Legg til gruppe

en: Delete rule
nn: Slett regel

en: Authored on
nn: Skrive

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Apply
nn: Bruk

en: Language code
nn: Språkkode

en: Send message
nn: Send melding

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Trigger
nn: Utløysar

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn
