RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc4) - en to af translation catalogue (34 entries)

en: Home
af: Tuis

en: Register
af: Registreer

en: Delete
af: Vee uit

en: Operations
af: Aksies

en: Groups
af: Groepe

en: Type
af: Tipe

en: Actions
af: Aksies

en: disabled
af: gedeaktiveer

en: Cancel
af: Kanseleer

en: Description
af: Beskrywing

en: Action
af: Aksie

en: Edit
af: Wysig

en: Date
af: Datum

en: Settings
af: Verstellings

en: Save
af: Stoor

en: Update
af: Dateer op

en: View
af: Wys

en: User
af: Gebruiker

en: action
af: aksie

en: Created
af: Geskep

en: Create
af: Skep

en: Active
af: Aktief

en: Roles
af: Rolle

en: Revisions
af: Weergawes

en: active
af: aktief

en: System
af: Stelsel

en: Configuration
af: Konfigurasie

en: Delete rule
af: Skap reël

en: Authored on
af: Geskep op

en: Source
af: Bron

en: Create new revision
af: Skep nuwe wysiging

en: Apply
af: Pas toe

en: Language code
af: Taalkode

en: Trigger
af: Sneller
