RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc4) - en to ast translation catalogue (31 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: action
ast: Aición

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: Active
ast: Activu

en: Revision ID
ast: Revisión por ID

en: Revisions
ast: Revisiones

en: active
ast: activu

en: N/A
ast: N/D

en: System
ast: Sistema

en: Configuration
ast: Configuración

en: Delete rule
ast: Desaniciar regla

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva
