RNG - Events and Registrations (8.x-1.0-rc4) - en to uk translation catalogue (88 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Groups
uk: Групи

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: disabled
uk: вимкнено

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Links
uk: Посилання

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en:  and
uk:  та

en: Views
uk: Види

en: Access
uk: Доступ

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Event
uk: Подія

en: Updated
uk: Оновлено

en: Component
uk: Компонент

en: Unassigned
uk: Не призначено

en: User
uk: Користувач

en: action
uk: дія

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Active
uk: Активно

en: Event type
uk: Тип події

en: Delete messages
uk: Видалити повідомлення

en: Roles
uk: Ролі

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Group ID
uk: ID групи

en: Revisions
uk: Редакції

en: Conditions
uk: Умови

en: active
uk: активне

en: N/A
uk: Н/Д

en: Timing
uk: Параметри швидкодії

en: System
uk: Система

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Add group
uk: Додати групу

en: Condition
uk: Умова

en: Delete rule
uk: Видалити правило

en: Rules
uk: Правила

en: Identity
uk: Особисті дані

en: Authored on
uk: Створено

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Source
uk: Джерело

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Customize
uk: Налаштувати

en: Scope
uk: Область

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Are you sure you want to delete this group?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю групу?

en: A description of the group.
uk: Опис групи.

en: Language code
uk: Код мови

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: Add message
uk: Додати повідомлення

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: User Role
uk: Роль користувача

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Rule
uk: Правило

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Bundle
uk: Пакет

en: Current time
uk: Поточний час

en: Created on
uk: Дата створення

en: Trigger
uk: Тригер

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: In queue
uk: У черзі

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: Name of the group.
uk: Назва групи

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Edit component
uk: Редагувати компонент

en: Add @entity_type
uk: Додати @entity_type

en: Registration type
uk: Тип реєстрації

en: Delete registration
uk: Видалити реєстрацію.

en: Registration ID
uk: ID реєстрації

en: With selection
uk: З вибраним

en: User selection
uk: Вибір користувача

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну
