RNG - Events and Registrations (8.x-1.0) - en to es translation catalogue (82 entries)

en: Home
es: Inicio

en: Status
es: Estado

en: Register
es: Registro

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Groups
es: Grupos

en: Type
es: Tipo

en: Actions
es: Acciones

en: disabled
es: desactivado

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Action
es: Acción

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Links
es: Enlaces

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Update
es: Actualizar

en:  and
es:  y

en: Views
es: Vistas

en: Access
es: Acceso

en: View
es: Ver

en: Event
es: Evento

en: Updated
es: Actualizado

en: Component
es: Componente

en: Unassigned
es: No asignado

en: User
es: Usuario

en: action
es: acción

en: Created
es: Creado

en: Create
es: Crear

en: Active
es: Activo

en: Event type
es: Tipo de evento

en: Delete messages
es: Eliminar mensajes

en: Revision ID
es: ID de revisión

en: Revisions
es: Revisiones

en: Conditions
es: Condiciones

en: active
es: activo

en: N/A
es: N/D

en: System
es: Sistema

en: Inactive
es: Inactivo

en: Configuration
es: Configuración

en: Add group
es: Añadir grupo

en: Condition
es: Condición

en: Delete rule
es: Eliminar regla

en: Rules
es: Reglas

en: Identity
es: Identidad

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Messages
es: Mensajes

en: Source
es: Origen

en: Create new revision
es: Crear nueva revisión

en: Rule ID
es: Número de Regla

en: Customize
es: Personalizar

en: Scope
es: Ámbito

en: Changed
es: Modificado

en: Apply
es: Aplicar

en: A description of the group.
es: Una descripción del grupo.

en: Language code
es: Código de idioma

en: Not configured
es: Sin configurar

en: Add message
es: Agregar mensaje

en: Send message
es: Enviar mensaje

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: User Role
es: Rol de usuario

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Rule
es: Regla

en: Registration
es: Registro

en: Bundle
es: Paquete

en: Current time
es: Hora actual

en: Created on
es: Creado en

en: Trigger
es: Disparador

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Edit @type
es: Editar @type

en: Edit URL
es: Editar URL

en: Machine Name
es: Nombre de sistema

en: Add @entity_type
es: Añadir @entity_type

en: Registrations
es: Registros

en: The date the registration was created.
es: La fecha que el registro fue creado

en: Registration type
es: Tipo de Registro

en: Delete registration type
es: Borrar tipo de registro

en: With selection
es: Con selección

en: User selection
es: Selección de ususario

en: Plugin ID
es: ID de extensión
