RNG - Events and Registrations (8.x-1.0) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Groups
gu: જૂથો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: action
gu: ક્રિયા

en: Create
gu: બનાવો

en: Active
gu: સક્રિય

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: active
gu: સક્રિય

en: Add group
gu: જૂથ ઉમેરો

en: Condition
gu: શરત

en: Delete rule
gu: નિયમ કાઢી નાખો

en: Identity
gu: ઓળખ

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Send message
gu: સંદેશો મોકલો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Edit URL
gu: URL સંપાદિત કરો
