RNG - Events and Registrations (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (60 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Action
oc: Accion

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Links
oc: Ligams

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Update
oc: Metre a jorn

en:  and
oc:  e

en: Views
oc: Vistas

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: action
oc: accion

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: Active
oc: Actiu

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Conditions
oc: Condicions

en: active
oc: actiu(s)

en: System
oc: Sistèma

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Delete rule
oc: Suprimir una règla

en: Rules
oc: Règlas

en: Identity
oc: Identitat

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Messages
oc: Messatges

en: Source
oc: Font

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Send message
oc: Envia lo messatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Rule
oc: Règla

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Bundle
oc: Paquet

en: Trigger
oc: Desenclavador

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Edit @type
oc: Modificar @type

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Add @entity_type
oc: Apondre un tipe d'entitat @entity_type
