RNG - Events and Registrations (8.x-1.3-beta1) - en to cs translation catalogue (67 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Groups
cs: Skupiny

en: Type
cs: Typ

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Links
cs: Odkazy

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Access
cs: Přístup

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Component
cs: Komponenta

en: User
cs: Uživatel

en: action
cs: akce

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Create
cs: Vytvořit

en: Active
cs: Aktivní

en: Delete messages
cs: Smazat zprávy

en: Roles
cs: Role

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Revisions
cs: Revize

en: Field name
cs: Název pole

en: Conditions
cs: Podmínky

en: active
cs: aktivní

en: System
cs: Systém

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Exists
cs: Existuje

en: Add group
cs: Přidat skupinu

en: Condition
cs: Podmínka

en: Delete rule
cs: Smazat pravidlo

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Change
cs: Změnit

en: Messages
cs: Zprávy

en: Source
cs: Zdroj

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: People
cs: Uživatelé

en: Changed
cs: Změněno

en: Apply
cs: Použít

en: A description of the group.
cs: Popis skupiny.

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: User Role
cs: Uživatelská role

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: Trigger
cs: Spouštěč

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Edit @type
cs: Upravit @type

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: Does not exist
cs: Neexistuje

en: Plugin ID
cs: ID pluginu
