RNG - Events and Registrations (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (92 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Groups
pl: Grupy

en: Type
pl: Typ

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Links
pl: Odnośniki

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Update
pl: Aktualizuj

en:  and
pl:  i

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: Event
pl: Termin

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Component
pl: Komponent

en: Unassigned
pl: Nieprzydzielone

en: User
pl: Użytkownik

en: action
pl: akcja

en: Created
pl: Utworzono

en: Create
pl: Utwórz

en: Active
pl: Aktywne

en: Done
pl: Gotowe

en: Delete messages
pl: Usuń wiadomości

en: Roles
pl: Role

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Group ID
pl: ID grupy

en: Revisions
pl: Wersje

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Conditions
pl: Warunki

en: active
pl: aktywny

en: N/A
pl: niedostępne

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Exists
pl: Istnieje

en: Add group
pl: Dodaj grupę

en: Condition
pl: Warunek

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Rules
pl: Reguły

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Change
pl: Zmień

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Source
pl: Źródło

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: People
pl: Ludzie

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Scope
pl: Zasięg

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Language code
pl: Kod języka

en: Not configured
pl: Nieskonfigurowane

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Field mapping
pl: Mapowanie pola

en: Person
pl: Osoba

en: User Role
pl: Rola użytkownika

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Rule
pl: Reguła

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Current time
pl: Bieżący czas

en: Created on
pl: Utworzono

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: In queue
pl: W kolejce

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Does not exist
pl: Nie istnieje

en: Registrations
pl: Rejestracje

en: Registration type
pl: Typ rejestracji

en: Delete registration type
pl: Usuń typ rejestracji

en: Registration ID
pl: ID rejestracji

en: Myself
pl: Ja

en: With selection
pl: Z wyborem

en: User selection
pl: Wybór użytkownika

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Form display mode
pl: Tryb wyświetlania formularza

en: Add person
pl: Dodaj osobę
