RNG - Events and Registrations (8.x-1.4-alpha1) - en to ug translation catalogue (34 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Update
ug: يڭىلاش

en:  and
ug:  ۋە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: System
ug: سېستىما

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Source
ug: مەنبە

en: People
ug: ئەزالار

en: Customize
ug: خاسلاشتۇرۇش

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Language code
ug: تىل كودى
