RNG - Events and Registrations (8.x-1.5-alpha1) - en to gl translation catalogue (70 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Groups
gl: Grupos

en: Type
gl: Tipo

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Action
gl: Acción

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Links
gl: Ligazóns

en: Settings
gl: Axustes

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: View
gl: Ver

en: Event
gl: Evento

en: Updated
gl: Actualizado

en: Component
gl: Compoñente

en: User
gl: Usuario/a

en: action
gl: acción

en: Created
gl: Creado

en: Create
gl: Crear

en: Active
gl: Activo

en: Done
gl: Feito

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Group ID
gl: ID Grupo

en: Revisions
gl: Revisión

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Conditions
gl: Condicións

en: active
gl: activo

en: N/A
gl: N/D

en: Maximum
gl: Máximo

en: System
gl: Sistema

en: Inactive
gl: Inactivo

en: Configuration
gl: Configuración

en: Exists
gl: Existe

en: Add group
gl: Engadir grupo

en: Condition
gl: Condición

en: Delete rule
gl: Eliminar regra

en: Authored on
gl: Creado en

en: Change
gl: Cambiar

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Source
gl: Orixe

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: People
gl: Persoas

en: Customize
gl: Personalizar

en: Changed
gl: Cambiado

en: Apply
gl: Aplicar

en: A description of the group.
gl: Unha descrición do grupo.

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Not configured
gl: Sen configurar

en: Send message
gl: Enviar mensaxe

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Trigger
gl: Disparador

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: In queue
gl: Na cola

en: Edit URL
gl: Editar URL

en: Machine Name
gl: Nome de sistema
