RNG - Events and Registrations (8.x-1.5-alpha1) - en to ja translation catalogue (81 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Status
ja: 状態

en: Register
ja: 登録

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Groups
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: Views
ja: ビュー

en: Access
ja: アクセス

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Updated
ja: 更新

en: Component
ja: コンポーネント

en: User
ja: ユーザー

en: action
ja: アクション

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Done
ja: 完了

en: Roles
ja: 役割

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Group ID
ja: グループID

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Field name
ja: フィールド名

en: Conditions
ja: 条件

en: active
ja: アクティブ

en: Maximum
ja: 最大

en: System
ja: システム

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Exists
ja: 存在

en: Add group
ja: グループの追加

en: Condition
ja: コンディション

en: Delete rule
ja: ルールの削除

en: Rules
ja: ルール

en: Identity
ja: アイデンティティ

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Change
ja: 変更

en: Messages
ja: メッセージ

en: Source
ja: ソース

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: People
ja: ユーザー

en: Customize
ja: カスタマイズ

en: Scope
ja: スコープ

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: A description of the group.
ja: このグループについての説明です。

en: Minimum
ja: 最小

en: Language code
ja: 言語コード

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Send message
ja: メッセージを送信

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: User Role
ja: ユーザーの役割

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Rule
ja: ルール

en: Registration
ja: 登録

en: Bundle
ja: バンドル

en: Created on
ja: 作成日

en: Trigger
ja: トリガー

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Source module
ja: ソースモジュール

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: With selection
ja: 選択リスト付

en: User selection
ja: ユーザーセレクション

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Form display mode
ja: フォームディスプレイモード
