RNG - Events and Registrations (8.x-1.5-alpha1) - en to kk translation catalogue (36 entries)

en: Home
kk: Басты бет

en: Status
kk: Жағдайы

en: Register
kk: Тіркеу

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Groups
kk: Группалар

en: Type
kk: Тип

en: Actions
kk: Әрекеттер

en: disabled
kk: рұқсат етілмеген

en: Cancel
kk: Келіспеу

en: Remove
kk: Өшіру

en: Description
kk: Сипаттама

en: Action
kk: Әрекет

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Date
kk: Датасы

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: Update
kk: Жанарту

en: View
kk: Қарау

en: User
kk: Пайдаланушы

en: action
kk: әрекет

en: Created
kk: Құрылған

en: Create
kk: Қосу

en: Active
kk: Белсенді

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Revisions
kk: ревизиялар

en: active
kk: белсенді

en: System
kk: Системасы

en: Delete rule
kk: Заңды жою

en: Authored on
kk: Уақыты

en: Messages
kk: Хаттар

en: Create new revision
kk: Жаңа ревизияны қосу

en: Language code
kk: Тілдің коды

en: Registration
kk: Тіркелу

en: Trigger
kk: Триггер
