RNG - Events and Registrations (8.x-1.5-alpha1) - en to vi translation catalogue (70 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Status
vi: Trạng thái

en: Register
vi: Đăng ký

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Groups
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Actions
vi: Thao tác

en: disabled
vi: tắt

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Description
vi: Mô tả

en: Action
vi: Thao tác

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Links
vi: Các liên kết

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Update
vi: Cập nhật

en:  and
vi:  và

en: Access
vi: Truy cập

en: View
vi: Xem

en: Event
vi: Sự Kiện

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Component
vi: Thành phần

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: action
vi: hành động

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Create
vi: Tạo

en: Active
vi: Hoạt động

en: Done
vi: Xong

en: Roles
vi: Vai trò

en: Revision ID
vi: ID bản hiệu đính

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Field name
vi: Tên trường

en: Conditions
vi: Điều kiện

en: active
vi: hoạt động

en: Maximum
vi: Tối đa

en: System
vi: Hệ thống

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Exists
vi: Tồn tại

en: Add group
vi: Thêm nhóm

en: Condition
vi: Điều kiện

en: Delete rule
vi: Xóa quy tắc

en: Rules
vi: Quy tắc

en: Identity
vi: Nhân dạng

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Change
vi: Thay đổi

en: Messages
vi: Thông báo

en: Source
vi: Nguồn

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: People
vi: Mọi người

en: Customize
vi: Tùy chỉnh

en: Scope
vi: Phạm vi

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Apply
vi: Áp dụng

en: A description of the group.
vi: Phần mô tả của nhóm.

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Not configured
vi: Không được cấu hình

en: Send message
vi: Gửi thông điệp

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Registration
vi: Đăng ký

en: Machine-readable name
vi: Tên có thể được máy nhận diện

en: In queue
vi: Trong hàng đợi

en: Edit URL
vi: Chỉnh sửa URL

en: Machine Name
vi: Tên nội bộ
