RNG - Events and Registrations (8.x-1.5) - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Action
fi: Toiminto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en:  and
fi:  ja

en: Views
fi: Näkymät

en: Access
fi: Pääsy

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Component
fi: Komponentti

en: Unassigned
fi: Ei kenellekään

en: User
fi: Käyttäjä

en: action
fi: toiminto

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Active
fi: Voimassa

en: Done
fi: Tehty

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Revisions
fi: Versiot

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Conditions
fi: Ehdot

en: active
fi: aktiivinen

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Maximum
fi: Suurin

en: System
fi: Järjestelmä

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Exists
fi: On olemassa

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: Delete rule
fi: Poista sääntö

en: Rules
fi: Säännöt

en: Identity
fi: Identiteetti

en: Authored on
fi: Luotu

en: Change
fi: Muuta

en: Messages
fi: Viestit

en: Source
fi: Lähde

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: People
fi: Käyttäjät

en: Scope
fi: Kohde

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Apply
fi: Käytä

en: Minimum
fi: Pienin

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Send message
fi: Lähetä viesti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Field mapping
fi: Kenttien vastaavuuksien määrittely

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rule
fi: Sääntö

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Bundle
fi: Paketti

en: Created on
fi: Luotu

en: Trigger
fi: Tilanne

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: In queue
fi: Jonossa

en: Edit @type
fi: Muokkaa @type

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Machine Name
fi: Koneluettava nimi

en: Does not exist
fi: Ei löydy

en: With selection
fi: Valinnalla

en: User selection
fi: Käyttäjän valinta
