RNG - Events and Registrations (8.x-1.5) - en to mr translation catalogue (45 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Action
mr: कृती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Links
mr: दुवे

en: Settings
mr: संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en:  and
mr:  आणि

en: Views
mr: याद्या

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: action
mr: कृती

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Active
mr: सक्रिय

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Delete messages
mr: संदेश मिटावा

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Conditions
mr: अटी

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Condition
mr: अट

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: People
mr: लोक

en: Minimum
mr: किमान

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
