RNG - Events and Registrations (8.x-1.5) - en to ur translation catalogue (39 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Groups
ur: گروپس

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Action
ur: ایکشن

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Links
ur: لنکس

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Update
ur: تجدید

en: Views
ur: ویوز

en: Access
ur: رسائی

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Component
ur: جزو

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: action
ur: عمل

en: Active
ur: فعال

en: Roles
ur: رولز

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: System
ur: نظام

en: Condition
ur: شرط

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Minimum
ur: کم از کم

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
