RNG - Events and Registrations (8.x-1.6) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: پیوندها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: Component
fa: جزء

en: Unassigned
fa: تخصیص نیافته

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Done
fa: انجام

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: active
fa: فعال

en: N/A
fa: هیچ

en: Maximum
fa: حداکثر

en: System
fa: سیستم

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Exists
fa: وجود دارد

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Condition
fa: شرط

en: Delete rule
fa: حذف قانون

en: Rules
fa: قوانین

en: Identity
fa: شناسایی

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Change
fa: تغییر

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Source
fa: منبع

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: People
fa: افراد

en: Customize
fa: سفارشی کردن

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Minimum
fa: حداقل

en: Language code
fa: کد زبان

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Send message
fa: ارسال پیام

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Rule
fa: قانون

en: Registration
fa: عضویت

en: Bundle
fa: بسته

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها
