RNG Contact (8.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Contact
de: Kontakt

en: Owner
de: Eigentümer

en: User Management
de: Benutzerverwaltung

en: Settings updated.
de: Einstellungen aktualisiert.

en: Changed
de: Geändert

en: Machine name
de: Systemname

en: Created on
de: Erstellt am

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Machine Name
de: Systemname

en: Contact type
de: Kontakttyp

en: Email field
de: E-Mail-Feld

en: Contact types
de: Kontaktarten

en: The time that the contact was created.
de: Die Zeitpunkt, an dem der Kontakt erstellt wurde.

en: Are you sure you want to delete this contact?
de: Möchten Sie diesen Kontakt wirklich löschen?

en: Are you sure you want to delete contact type %label?
de: Möchten Sie den Kontakttyp %label wirklich löschen?

en: Edit registrant type %label
de: Teilnehmertyp %label bearbeiten

en: There are no people types available.
de: Es sind keine Personentypen verfügbar.
