Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha12) - en to am translation catalogue (46 entries)

en: Forms
am: ቅፆች

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Custom
am: ብጁ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Link color
am: የአገናኝ ቀለም

en: Menu name
am: የምናሌው ስም

en: The file could not be created.
am: ፍይሉን መፍጠር አልተቻለም።

en: Sort direction
am: የድርድር አቅጣጫ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Strong
am: ጠንካራ

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት
