Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha14) - en to eo translation catalogue (56 entries)

en: tags
eo: etikedoj

en: Forms
eo: Formularoj

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Description
eo: Priskribo

en: more
eo: pli

en: Action
eo: Ago

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Overview
eo: Superrigardo

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Small
eo: Malgranda

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Custom
eo: Propra

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Apply
eo: Apliku

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: Sort direction
eo: Direkto de ordigo

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Strong
eo: Forta

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Asc
eo: kreske
