Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha15) - en to is translation catalogue (77 entries)

en: tags
is: merki

en: Forms
is: Form

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Email address
is: Netfang

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Overview
is: Yfirlit

en: all
is: allt

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: True
is: Rétt

en: Small
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Event
is: Viðburður

en: Text
is: Texti

en: Before
is: Fyrir

en: After
is: Eftir

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Open link in new window
is: Opna hlekk í nýjum glugga

en: All
is: Allt

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Original image
is: Upprunaleg mynd

en: Authored by
is: Höfundur

en: Phone
is: Sími

en: Company
is: Fyrirtæki

en: View all
is: Skoða alla

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Share
is: Deila

en: Front page
is: Forsíða

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: Apply
is: Virkja

en: Bold
is: Feitletrað

en: More link
is: Tengill á meira

en: Company name
is: Nafn fyrirtækis

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: About
is: Um

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Strong
is: Traust

en: Text format
is: Textaforsnið

en: Terms of use
is: Notkunarskilmálar
