Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha15) - en to ug translation catalogue (51 entries)

en: tags
ug: خەتكۈچلەر

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Title
ug: تىما

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Description
ug: بايانى

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: - None -
ug: يوق

en: Quote
ug: نەقىل

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: ,
ug: ،

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Default language
ug: سۈكۈت تىل

en: Front page
ug: باش بەت

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Bold
ug: توم

en: Italic
ug: يانتۇ

en: Subscript
ug: مۇشتەرى بولۇش

en: Orange
ug: سارغۇچ

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: About
ug: ھەققىدە

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Strong
ug: كۈچلۈك

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
