Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha17) - en to fi translation catalogue (139 entries)

en: tags
fi: tunnisteet

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: all
fi: kaikki

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Quote
fi: Lainaus

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: True
fi: Tosi

en: Small
fi: Pieni

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: All
fi: Kaikki

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Custom
fi: Oma

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Phone
fi: Puhelin

en: Company
fi: Yritys

en: Event overview
fi: Tapahtumien yleiskatsaus

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Share
fi: Jaa

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Time format
fi: Kellonajan muoto

en: Front page
fi: Etusivu

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: characters
fi: merkit

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Superscript
fi: Yläindeksi

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Apply
fi: Käytä

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Event start
fi: Tapahtuman alku

en: Event end
fi: Tapahtuman loppu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Global
fi: Yleinen

en: Subscript
fi: Alaindeksi

en: Orange
fi: Oranssi

en: Application
fi: Sovellus

en: Blockquote
fi: Kappalelainaus

en: Pager
fi: Sivutus

en: More link
fi: "Lisää" linkki

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: About
fi: Tietoja

en: Link class
fi: Linkin luokka

en: Add @type
fi: Lisää @type

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Horizontal rule
fi: Vaakaviiva

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Strong
fi: Vahva

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Show more
fi: Näytä enemmän

en: Select a target
fi: Valitse kohde

en: Header text
fi: Ylätunnisteen teksti

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Terms of use
fi: Käyttöehdot

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Master
fi: Isäntä

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Boolean value
fi: Boolean arvo

en: Trim link text length
fi: Lyhennä linkkitekstin pituutta

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
fi: Jätä tyhjäksi salliaksesi kaikenpituiset linkkitekstit.

en: URL only
fi: Vain URL

en: Show URL as plain text
fi: Näytä URL pelkkänä tekstinä

en: Add rel="nofollow" to links
fi: Lisää rel="nofollow" linkkeihin

en: Link text trimmed to @limit characters
fi: Linkin teksti lyhennettynä @limit merkkiin

en: Link text not trimmed
fi: Linkin teksti lyhentämättä

en: Show URL only as plain-text
fi: Näytä URL vain puhdastekstinä

en: Show URL only
fi: Näytä vain URL

en: Add rel="@rel"
fi: Lisää rel="@rel"

en: Processed text
fi: Läpikäyty teksti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Query key
fi: Kyselyavain

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
