Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha23) - en to cy translation catalogue (69 entries)

en: tags
cy: tagiau

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Overview
cy: Arolwg

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: True
cy: Gwir

en: Small
cy: Bach

en: View
cy: Gweld

en: Text
cy: Testun

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Open link in new window
cy: Agor dolen mewn ffenestr newydd

en: All
cy: I gyd

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Custom
cy: Addasu

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Phone
cy: ffôn

en: Company
cy: Cwmni

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Default language
cy: Rhagosod iaith

en: Front page
cy: Tudalen flaen

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: Submissions
cy: Cyflwyniadau

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio

en: Global
cy: Eang

en: Orange
cy: Oren

en: Offset
cy: Ongli

en: More link
cy: Dolen mwy

en: Ordered list
cy: Rhestr mewn trefn

en: Unordered list
cy: Rhestr ddim mewn trefn

en: Link class
cy: Dosbarth Linc

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type

en: Link title
cy: Pennwad dolen

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Strong
cy: Cryf

en: Text format
cy: Fformat testun

en: Image style
cy: Arddull delwedd
