Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha24) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: tags
bn: ট্যাগসমুহ

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: Front page
bn: শুরুর পাতা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: Strong
bn: শক্তিশালী

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট
