Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha26) - en to hr translation catalogue (76 entries)

en: tags
hr: tagovi

en: Forms
hr: Forme

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Description
hr: Opis

en: more
hr: više

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: True
hr: Istina

en: Small
hr: Mala

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Text
hr: Tekst

en: Before
hr: Prije

en: After
hr: Nakon

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: Open link in new window
hr: Otvori link u novom prozoru

en: All
hr: Svi

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Original image
hr: Izvorna slika

en: Authored by
hr: Autor

en: Phone
hr: Telefon

en: Desc
hr: Silazno

en: Link text
hr: Tekst poveznice

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Time format
hr: Format datuma

en: Front page
hr: Naslovnica

en: characters
hr: znakovi

en: Your message has been sent.
hr: Vaša poruka je poslana.

en: Apply
hr: Primjeni

en: Global
hr: Opće

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: The maximum length of the field in characters.
hr: Maksimalna dužina polja u znakovima.

en: Strong
hr: Jako

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Image style
hr: Stil slike

en: None (original image)
hr: Ništa (izvorna slika)

en: Link image to
hr: Poveži sliku s

en: Image style: @style
hr: Stil slike: @style

en: Linked to content
hr: Povezano sa sadržajem

en: Linked to file
hr: Povezano s datotekom

en: Nothing
hr: Ništa

en: Asc
hr: Uzlazno
