Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha28) - en to jv translation catalogue (66 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Action
jv: Aksi

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: True
jv: Bener

en: Small
jv: Cilik

en: View
jv: Tampilan

en: Text
jv: Teks

en: Before
jv: Sadurunge

en: After
jv: Sawise

en: User
jv: Panganggo

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Custom
jv: Kostum

en: Original image
jv: Gambar asli

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Link text
jv: Teks pranala

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: characters
jv: karakter

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Strong
jv: Kandel

en: Text format
jv: Format tèks

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)

en: Link image to
jv: Tautna gambar nang

en: Image style: @style
jv: Gayané gambar: @style

en: Linked to content
jv: Tautna nang kontèn

en: Linked to file
jv: Tautna nang berkas

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Asc
jv: Urut Maju
