Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha30) - en to mr translation catalogue (50 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Action
mr: कृती

en: all
mr: सर्व

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: True
mr: सत्य

en: Small
mr: लहान

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Authored by
mr: लेखक

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: View all
mr: सर्व दाखवा

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
