Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha32) - en to sl translation catalogue (48 entries)

en: Forms
sl: Obrazci

en: Title
sl: Naslov

en: Body
sl: Vsebina

en: Save configuration
sl: Shrani nastavitve

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Email address
sl: E-naslov

en: Description
sl: Opis

en: more
sl: več

en: Action
sl: Akcija

en: Overview
sl: Pregled

en: File
sl: Datoteka

en: Edit
sl: Uredi

en: Date
sl: Datum

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Message
sl: Sporočilo

en: Weight
sl: Teža

en: Image
sl: Slika

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Name
sl: Ime

en: Taxonomy term
sl: Taksonomski izraz

en: Label
sl: Oznaka

en: Preview
sl: Predogled

en: View
sl: Prikaži

en: Text
sl: Besedilo

en: User
sl: Uporabnik

en: Contact
sl: Kontakt

en: Created
sl: Ustvarjeno

en: Node
sl: Vozlišče

en: All
sl: Vsi

en: Date format
sl: Oblika datuma

en: Block
sl: Blok

en: Page
sl: Stran

en: Custom
sl: Prilagojeno

en: Original image
sl: Prvotna slika

en: Authored by
sl: Avtor

en: View all
sl: Prikaži vse

en: Maximum length
sl: Največja dolžina

en: Default language
sl: Privzet jezik

en: Front page
sl: Vstopna stran

en: characters
sl: znaki

en: Your message has been sent.
sl: Vaše sporočilo je bilo poslano.

en: Machine name
sl: Strojno ime

en: About
sl: O modulu

en: Strong
sl: Krepko
