Dropsolid Rocketship Core (5.0.0-alpha33) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: more
tr: daha fazla

en: Action
tr: Eylem

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: True
tr: Doğru

en: View
tr: Görüntüle

en: Event
tr: Olay

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Authored by
tr: Yazan

en: Phone
tr: Telefon

en: Desc
tr: Azalan

en: Job
tr: İş

en: Company
tr: Şirket

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: Changed
tr: Değişti

en: Job applications
tr: İş başvuruları

en: Submissions
tr: Gönderimler

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Company name
tr: Şirket adı

en: About
tr: Hakkında

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
