Dropsolid Rocketship Core (all releases) - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: tags
bs: tagovi

en: Forms
bs: Forme

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Description
bs: Opis

en: Tags
bs: Tagovi

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: View
bs: Pregled

en: Event
bs: Događaj

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page
bs: Strana

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Authored by
bs: Napisao

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Global
bs: Globalni

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
