Dropsolid Rocketship Core (all releases) - en to kn translation catalogue (51 entries)

en: tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್ ಗಳು

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: characters
kn: ಅಕ್ಷರಗಳು

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Horizontal rule
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲಿನ ನಿಯಮ
