Dropsolid Rocketship Core (all releases) - en to gu translation catalogue (38 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: True
gu: સાચું

en: Small
gu: નાનું

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Node
gu: નોડ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Default language
gu: મૂળભૂત ભાષા

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: About
gu: વિશે

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
