Dropsolid Rocketship Core (5.1.1) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Quote
ro: Citat

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: True
ro: Adevărat

en: Background
ro: Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: View
ro: Afișează

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Created
ro: Creat

en: Date format
ro: Format dată

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Custom
ro: Personalizat

en: Authored by
ro: Autor

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Class
ro: Clasă

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Buttons
ro: Butoane

en: Superscript
ro: Exponent

en: Link color
ro: Culoare link

en: Changed
ro: Schimbat

en: Bold
ro: Îngroșat

en: Italic
ro: Cursiv

en: Classes
ro: Clase

en: Subscript
ro: Indice

en: Blockquote
ro: Citat

en: Pager
ro: Paginator

en: More link
ro: Legătură "Mai mult"

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: The file could not be created.
ro: Fişierul nu a putut fi creat.

en: Company name
ro: Nume companie

en: Underline
ro: Subliniat

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: About
ro: Despre

en: Link class
ro: Clasă link

en: Horizontal rule
ro: Linie orizontală

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Strong
ro: Aldin

en: Module settings
ro: Setările modulului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Query key
ro: Cheia interogării

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ro: Căile introduse manul trebuie să înceapă cu /, ? sau #.
