Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha17) - en to bo translation catalogue (99 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Images
bo: པར་རིས

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: all
bo: ཡོད་ཚད

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Name
bo: མིང

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Top
bo: འགོ

en: Small
bo: ཆུང

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Before
bo: སྔོན་དུ

en: After
bo: འདིའི་རྗེས་སུ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Open link in new window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Original image
bo: ཐོག་མའི་པར་རིས

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Default language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Front page
bo: མདུན་ངོས

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: characters
bo: ཡིག་འབྲུ

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Superscript
bo: གོང་ཡིག

en: Link color
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་དོག

en: Bold
bo: སྦོམ་བྲིས

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Grid
bo: དྲ་མིག

en: Italic
bo: གསེག་བྲིས

en: Global
bo: སྤྱི་ཡོངས

en: Subtitle
bo: ཁ་བྱང་ཕལ་བ

en: Menu name
bo: འདེམས་བྱང་གི་མིང

en: Classes
bo: སྒྲིག་དཔེ

en: Subscript
bo: འོག་ཡིག

en: Blockquote
bo: ཚན་པ་ལུང་འདྲེན་པ

en: Pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: The file could not be created.
bo: ཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: Link class
bo: སྒྲིག་དཔེ་ལ་སྦྲེལ་བ

en: Popup
bo: ཕྱིར་ཐོན་སྒྲོམ

en: Embed
bo: ནང་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Button text
bo: མཐེབ་ངོས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Frontpage
bo: མདུན་ངོས

en: Link title
bo: ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: Horizontal rule
bo: འཕྲེད་ཐིག

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: Strong
bo: བརྩན་པོ

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Header text
bo: མགོ་ཤོག་ཡིག་རྐྱང་།

en: Save content
bo: ནང་དོན་ཉར་ཚགས

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: None (original image)
bo: མེད་པ༼ཐོག་མའི་པར་རིས༽

en: Link image to
bo: པར་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས

en: Image style: @style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་ལ་@style

en: Linked to content
bo: ནང་དོན་ལ་སྦྲེལ་ཟིན

en: Linked to file
bo: ཡིག་ཆར་སྦྲེལ་ཟིན

en: Nothing
bo: གང་ཡང་མེད

en: span
bo: ཁྱབ་པ
