Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha17) - en to he translation catalogue (120 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Focus
he: פוקוס

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: Overview
he: סקירה

en: all
he: הכל

en: File
he: קובץ

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: True
he: אמת

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: URL
he: כתובת URL

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Node
he: פריט תוכן

en: Open link in new window
he: פתח קישור בחלון חדש

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: Page
he: דף

en: Bottom
he: למטה

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Custom
he: מותאם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Normal
he: נורמלי

en: View all
he: צפה בכולם

en: Background color
he: צבע רקע

en: Link text
he: כותרת הקישור

en: Button
he: כפתור

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Share
he: שיתוף

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Front page
he: דף הבית

en: Middle
he: אמצע

en: Alignment
he: יישור

en: Buttons
he: כפתורים

en: characters
he: תוים

en: Video
he: וידאו

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Link color
he: צבע קישור

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Bold
he: מודגש

en: Form
he: טופס

en: Grid
he: רשת

en: Italic
he: אלכסון

en: Global
he: כללי

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Menu name
he: שם תפריט

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Pager
he: דפדוף

en: Columns
he: עמודות

en: More link
he: קישור להמשך

en: Machine name
he: שם מכונה

en: The file could not be created.
he: לא ניתן ליצור את הקובץ.

en: Company name
he: שם החברה

en: Underline
he: קו תחתון

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: Link class
he: מחלקת הקישור

en: Popup
he: פופאפ

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Twitter
he: טוויטר

en: Sort direction
he: כיוון מיון

en: Embed
he: הטמעה

en: My image
he: התמונה שלי

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: Strong
he: חזק

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: LinkedIn
he: לינקדין

en: Manage content
he: ניהול תוכן

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Nothing
he: ללא

en: Emphasis
he: הדגשה - Emphasis

en: Text block
he: בלוק טקסט

en: Image, horizontal
he: תמונה, אופקית

en: Image, vertical
he: תמונה, אנכית

en: Forms, basic
he: טפסים, בסיסי

en: Forms, submit
he: טפסים, הגשה

en: Forms, button
he: טפסים, כפתור

en: Forms, image button
he: טפסים, כפתור תמונה

en: Forms, markup
he: טפסים, markup

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
he: התוכן מוגבל ל@limit תווים, נותרו: <strong>@remaining</strong>.

en: Boolean value
he: ערך בוליאני

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
he: השאירו ריק כדי לאפשר אורך בלתי מוגבל לטקסט הקישור.

en: Privacy policy
he: מדיניות פרטיות
