Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha33) - en to kn translation catalogue (67 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Focus
kn: ಫೋಕಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Background
kn: ಹಿನ್ನೆಲೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: characters
kn: ಅಕ್ಷರಗಳು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Link color
kn: ಕೊಂಡಿಯ ಬಣ್ಣ

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Classes
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Pager
kn: ಪೇಜರ್

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: The file could not be created.
kn: ಕಡತವನ್ನ ಸೃಷ್ಟಿಸಲು ಆಗಲಿಲ್ಲ.

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Icon path
kn: ಚಿಹ್ನೆಯ ಮಾರ್ಗ

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Foreground color
kn: ಮುನ್ನೆಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Horizontal rule
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲಿನ ನಿಯಮ
