Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha6) - en to ne translation catalogue (48 entries)

en: Forms
ne: फारमहरु

en: Focus
ne: केन्द्रित

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Images
ne: तस्विरहरु

en: Previous
ne: अघिल्लो

en: Next
ne: अर्को

en: Save configuration
ne: कन्फिगरेसन बचत गर्नुहोस्

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Value
ne: मान

en: Description
ne: विवरण

en: On
ne: माथि

en: Overview
ne: समिक्षा

en: File
ne: फ़ाइल

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Weight
ne: वजन

en: Link
ne: लिङ्क

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Preview
ne: पूर्वावलोकन

en: Top
ne: माथि

en: URL
ne: यूआरएल

en: Text
ne: अक्षर

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Node
ne: नोड

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Header
ne: हेडर

en: Footer
ne: फुटर

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Normal
ne: साधारण

en: Button
ne: बटन

en: Maximum length
ne: अधिक्तम लम्बाइ

en: Share
ne: सेयर गर्नुहोस्

en: Front page
ne: मुख्य पृष्ठ

en: Bold
ne: बोल्ड

en: Subtitle
ne: उपशीर्षक

en: Menu name
ne: मेनुको नाम

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: The file could not be created.
ne: फाईल सिर्जना गर्न सकिएन।

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -

en: Sort direction
ne: दिशा अनुसार क्रमबद्ध

en: Strong
ne: बलियो

en: Site branding
ne: साइट ब्रान्डिङ
