Dropsolid Rocketship Core (6.0.0-alpha7) - en to da translation catalogue (128 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Focus
da: Fokus

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Overview
da: Overblik

en: all
da: alle

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Quote
da: Tilbud

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: True
da: Sandt

en: Background
da: Baggrund

en: Small
da: Lille

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Open link in new window
da: Åben link i nyt vindue

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Original image
da: Originalt billede

en: View all
da: Vis alle

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Link text
da: Linktekst

en: Redirect to
da: Omdirigér til

en: Button
da: Knap

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Default language
da: Standardsprog

en: Share
da: Del

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Front page
da: Forside

en: Middle
da: Midt

en: Alignment
da: Justering

en: Buttons
da: Knapper

en: characters
da: tegn

en: Superscript
da: Hævet

en: Link color
da: Linkfarve

en: Webform
da: Webformular

en: Bold
da: Fed

en: Form
da: Formular

en: Grid
da: Gitter

en: Italic
da: Kursiv

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Menu name
da: Navn

en: Classes
da: Klasser

en: Subscript
da: Sænket

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Columns
da: Kolonner

en: More link
da: Mere-link

en: Machine name
da: Internt navn

en: The file could not be created.
da: Filen kunne ikke oprettes.

en: Company name
da: Firmanavn

en: Underline
da: Understreg

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Link class
da: Linkklasse

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: The %field field is required.
da: Feltet %field er påkrævet.

en: Button text
da: Knaptekst

en: Frontpage
da: Forside

en: Link title
da: Linktitel

en: Horizontal rule
da: Vandret streg

en: Textarea
da: Tekstområde

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Strong
da: Stærk

en: Text format
da: Tekstformat

en: Select a target
da: Vælg et mål

en: Save content
da: Gem indhold

en: Image style
da: Billedformat

en: Terms of use
da: Betingelser

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Link image to
da: Link billede til

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Linked to content
da: Linket til indhold

en: Linked to file
da: Linket til fil

en: Nothing
da: Intet

en: Show label
da: Vis etiket

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Boolean value
da: Boolsk værdi

en: Trim link text length
da: Beskær link-tekstens længde

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
da: Lad feltet stå tomt for at tillade link-tekster med ubegrænset længde.

en: URL only
da: Kun URL

en: Show URL as plain text
da: Vis URL som ren tekst

en: Add rel="nofollow" to links
da: Tilføj rel="nofollow" til links

en: Link text trimmed to @limit characters
da: Linktekst beskåret til @limit tegn

en: Link text not trimmed
da: Linktekst ikke beskåret

en: Show URL only as plain-text
da: Vis URL som ren tekst

en: Show URL only
da: Vis kun URL

en: Add rel="@rel"
da: Tilføj rel="@rel"

en: Processed text
da: Behandlet tekst

en: Strikethrough
da: Gennemstreget

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Query key
da: Forespørgselsnøgle

en: Configure Image Styles
da: Tilpas Image Styles

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
da: Manuelt indtastede stier skal starte med /, ? eller #.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

en: Inline blocks
da: Indlejrede blokke

en: Redirect to the webform
da: Viderestil til webformen
