Dropsolid Rocketship Core (6.1.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Focus
hi: केंद्र-बिंदु

en: Title
hi: शीर्षक

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Submit
hi: जमा करें

en: Image
hi: चित्र

en: Top
hi: ऊपर

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Bottom
hi: तल

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Video
hi: वीडियो

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: Boolean value
hi: बूलियन मान
