Dropsolid Rocketship Core (6.2.0) - en to gu translation catalogue (43 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Focus
gu: કેન્દ્રિત

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Images
gu: છબીઓ

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Description
gu: વર્ણન

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: On
gu: ચાલુ

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: True
gu: સાચું

en: Small
gu: નાનું

en: Text
gu: લખાણ

en: Before
gu: પહેલાં

en: After
gu: પછી

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Node
gu: નોડ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Bottom
gu: નીચે

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Maximum length
gu: મહત્તમ લંબાઈ

en: Default language
gu: મૂળભૂત ભાષા

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Menu name
gu: મેન્યુ નામ

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: The file could not be created.
gu: ફાઇલ બનાવી શકાતી નથી.

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર

en: Text format
gu: લખાણનુ બંધારણ

en: Image style
gu: ચિત્ર શૈલી
