Dropsolid Rocketship Core (8.x-3.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: all
ro: toate

en: File
ro: Fișier

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: True
ro: Adevărat

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Footer
ro: Subsol

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Front page
ro: Pagina principală

en: characters
ro: caractere

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Link class
ro: Clasă link

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Sort direction
ro: Direcție de sortare

en: Embed
ro: Încorporat

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Text format
ro: Formatare text

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Linked to content
ro: Legat de conținut

en: Linked to file
ro: Legat de fișier

en: Nothing
ro: Nimic

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Boolean value
ro: Valoare booleană

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
ro: Lăsați gol pentru a permite lungime nelimitată pentru textul legăturii.

en: URL only
ro: Doar URL

en: Show URL as plain text
ro: Arată URL-ul ca text simplu

en: Add rel="nofollow" to links
ro: Adaugă rel="nofollow" la legături

en: Link text trimmed to @limit characters
ro: Textul legăturii a fost prescurtat la @limit caractere

en: Link text not trimmed
ro: Textul legăturii nu a fost prescurtat

en: Show URL only as plain-text
ro: Arată URL-ul doar ca text simplu

en: Show URL only
ro: Arată doar URL-ul

en: Add rel="@rel"
ro: Adaugă rel="@rel"

en: Processed text
ro: Text procesat

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Configure Image Styles
ro: Configurare Stiluri de Imagine

en: Manually entered paths should start with /, ? or #.
ro: Căile introduse manul trebuie să înceapă cu /, ? sau #.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ro: A fost detectată o randare recursivă în timpul randării entității %entity_type: %entity_id, utilizând câmpul %field_name în pachetul %bundle_name. Anulare randare.

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
