Rocketship event (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: On
ar: في

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: category
ar: التصنيف

en: Event
ar: الحدث

en: Layout
ar: التنسيق

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
