Rocketship event (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: category
fr: la catégorie

en: Event
fr: Évènement

en: Layout
fr: Mise en page

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Location
fr: Emplacement

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Price
fr: Prix

en: Address
fr: Adresse

en: Events
fr: Évènements

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Show all
fr: Tout afficher

en: Offset
fr: Décalage

en: Extra information
fr: Informations additionnelles

en: Metatags
fr: Balises meta (Meta tags)

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Show more
fr: En afficher plus

en: Show less
fr: En afficher moins

en: Master
fr: Principal
