Rocketship event (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Category
pt: Categoria

en: category
pt: categoria

en: Event
pt: Evento

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Location
pt: Localização

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Price
pt: Preço

en: Address
pt: Morada

en: Events
pt: Eventos

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Show all
pt: Mostrar todos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Master
pt: Principal

en: Enter name of the event category
pt: Insira o nome da categoria do evento

en: When the event ends.
pt: Quando o evento terminar.

en: When the event starts.
pt: Quando o evento começa.

en: <h2>No events found</h2>
pt: <h2> Nenhum evento encontrado </h2>

en: Future events
pt: Eventos futuros
